Можуть клітини голодувати і переїдати?
З'їдено не означає переварено і засвоєно! Постулат, який знають всі нутриціологи. На шляху від тарілки до клітини їжа проходить довгу механічну і хімічну обробку. Якщо якийсь із процесів порушений, їжа не буде розщеплюватися належним чином і клітини будуть голодувати. Голодування клітин можна визначити шляхом самодіагностики і з допомогою базового чекапа, який регулярно повинен проходити кожна людина.
Зовнішні ознаки клітинного голодування:
· в'ялість, сухість та тьмяність шкіри;
· випадання і ламкості волосся;
· порушення в будові нігтів — ламкість, відсутність лунок на нігтях, поява смуг, випуклостей, плям різного кольору;
· темні кола під очима, схильність до появи синців і т. д.
Немає певних аналізів, які показують голодування клітин, але ми побічно можемо виявити дефіцит нутрієнтів, здавши загальний аналіз крові, загальний білок, глікований гемоглобін, мікроелементи і вітаміни. Зниження даних показників до нижньої третини або вихід за нижню межу референса може означати клітинне голодування.
Для коректного перетравлення їжі потрібно:
1. Ретельне пережовування їжі. Травлення починається у роті. У слині міститься фермент амілаза, яка бере участь у первинному розщепленні вуглеводів.
2. Оптимальна кислотність шлункового соку (1,5–2 pH). При порушенні в роботі сфінктерів, надлишку вуглеводів в раціоні, тривалих голодуваннях, зловживання алкоголем, лікарськими засобами кислотність може змінюватися.
3. Здоров'я кишкової стінки. Кишкова стінка складається з безлічі ворсинок, загальна площа яких порівнянна з площею футбольного поля! Якщо стінка кишечника збуджена, всмоктування нутрієнтів порушується.
4. Баланс мікробіоти товстого кишечника. Мікробіота бере активну участь в розщепленні клітковини. Продукти метаболізму бактерій — речовини, що підтримують здоров'я клітин кишечника і вітаміни для живлення клітин.
Уважно виконуйте ці рекомендації, інакше ніяка купівля добавок не зможе поліпшити ваш стан.